İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim
İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Eski Lara Yolu, 1513 Sok. No: 11/1 Şirinyalı - Antalya

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Hafta içi her gün 09:00-17:00

 
Antalya İtalya Fahri Konsolosluğu İletişim Numarası Nedir?
Tel: +90 242 323 43 64 
Fax: +90 242 323 57 14 

İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya Görev Bölgesi Hangi İlleri Kapsar?

Antalya ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Antalya İtalya Fahri Konsolosluğu'nda yapabilirler. Antalya Fahri Konsolosluğu, İzmir İtalya Konsolosluğu'na bağlı olarak işlemlerini yürütür. 

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri Nedir?

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu, İtalya Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir. İtalya Vizesi için başvuruda bulunmak veya İtalya konsolosluk işlemleri için müracaat yapmak isteyen kişilerin bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmeleri gerekmektedir.

İtalya Konsolosluğu 2021 yılı resmi tatil günleri

Yeni Yıl 1 Ocak
Epiphany (Acı Su Yortusu) 6 Ocak
Paskalya Her yıl değişiyor
Özgürlük Yıldönümü 25 Nisan
İşçi Bayramı 1 Mayıs
Cumhuriyet Bayramı 2 Haziran
Ulusal Bayram                        15 Ağustos
Cumhuriyet Bayramı                29 Ekim
Azizler Günü 1 Kasım
Temiz Toplum Bayramı 8 Aralık
Noel 25 Aralık
Aziz Stephan Günü 26 Aralık

İtalya Konsolosluğu


İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya Vize İşlemleri

İtalya turistik vize (Schengen vizesi) başvurularını, İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya kabul etmemektedir. İtalya turistik vize (Schengen vizesi) başvurularını, İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya kabul etmemektedir. Antalya İtalya vize başvurularını değerlendirmekle yetkili merci İzmir İtalya Konsolosluğu'dur. Bu sebeple İtalya vize başvurularını Antalya Fahri Konsolosu İzmir'e iletmekle sorumludur. Antalya İtalya Konsolosluğu vize müracaatlarını yetkili İtalya Vize Hizmet Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığı ile kabul etmektedir. Uzun süreli (çalışma, oturum vb.) amaçlarla İtalya’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları uzun süreli İtalya vizesi başvurusu yapmalıdır. Uzun süreli İtalya vizesi başvuruları İtalya Konsolosluğu’na ya da İtalya Büyükelçiliği’ne şahsen yapılmalıdır. Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları, T.C. Oturma İznine sahip olmaları halinde İtalya vize başvurularını Türkiye’den yapabilirler. İtalya vizesi başvurularını Türkiye’den yapan üçüncü ülke vatandaşları Türkçe ya da İtalyanca bilmedikleri takdirde, vize başvurularını tercüman refakatinde yapmalıdırlar. 

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Antalya İtalya Fahri Konsolosluğunda vize işlemleri yapılmamaktadır. İtalya vizesi başvurusu esnasında sunulacak vize başvuru formu İtalyanca, İngilizce veya Türkçe olarak, gerçeği yansıtan beyanlarla ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.  İtalya vize başvuru formu için tıklayınız.

 
İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında, İtalya seyahatinin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi sunulmalıdır.
 
İtalya Schengen Turistik Vize Dilekçesi için tıklayınız
İtalya Ticari vize talep dilekçesi için tıklayınız.
İtalya Şirket Ortakları İçin Turistik vize talep dilekçesi için tıklayınız.
İtalya Erasmus Vizesi İçin Dilekçe Örneği için tıklayınız.


İtalya Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi

İtalya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi ortalama 15 iş günüdür. İtalya vize başvuruları, seyahat tarihinin maksimum 90 gün öncesinde yapılması mümkündür.

İtalya Konsolosluğu Vize Ücreti

İtalya’ya seyahat etmek isteyen Antalya ve çevresindeki ziyaretçilerin vize başvurusu, Antalya Fahri Konsolosluğu’nun bağlı bulunduğu İtalya İzmir Konsolosluğu tarafından değerlendirilir. 
İtalya'ya yapılacak olan seyahatin türü, seyahatin amacı, iş durumu ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. 

Vize ücreti ve diğer tüm hizmetler başvuru esnasında ödenmesi gerekmektedir - sadece TL (Türk Lirası) ve nakit olarak kabul edilmektedir.

 

Schengen Vizesi                                                           80 EUR
Schengen Vizesi 0-12 yaş arası çocuklar
(12 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar)          Ücretsiz
D Vizesi                                                                       116 EUR
Schengen Vizesi (İndirimli Ülkeler)                                  35 EUR
Ulusal Eğitim Vizesi                                                      50 EUR

İndirimli Ülkeler: Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan, Gürcistan, Karadağ, Azerbaycan, Kosova, Moldova, Rusya


Vize başvurularının Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş aracı kurumlarda yapılması durumunda özel hizmetler satın alınabilir ve bu hizmetlerden doğan ekstra ücretler olabilir. 

Fotoğraf Hizmeti (%18 KDV dahildir)                           6,30 EUR
Kurye (%18 KDV dahildir)                                            10 EUR
VIP Servis (%18 KDV dahildir)                                    50 EUR
Form Doldurma Hizmeti (%18 KDV dahildir)                  7 EUR
Mobil Biyometrik Servis(%18 KDV dahildir)                   60 EUR

 

 

 

İtalya Konsolosluğu

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme İşlemi Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan İtalya vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini İtalya Konsolosluğu'nda yapabilirler. Gerekli evrakları hazırladıktan sonra İtalya Konsolosluğu'ndan randevu alarak gerçekleştirilir. Bazı durumlarda İtalya Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilme olasılığı göz önünde bulundurulmalıdır. Pasaport başvurusu için İtalya Konsolosluğu'na ibraz edilmesi gereken belgeler:

> Başvuru Formu

> 2 adet vesikalık fotoğraf, fon beyaz olmalı

> Reşit olmayanlar için Muvafakatname

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Reddi Durumunda Ne Yapılır?

İtalya vizesi için yapılan başvurular, İtalya Konsolosluğu tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde reddedilebilmektedir. İtalya vizesi başvurusunda bulunanların gerçeği yansıtmayan beyanlarda bulunması ya da eksik belge sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması halinde başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir. Ret alan kişi yeniden İtalya vizesi başvurusunda bulunabilir ya da sonuca itiraz edebilir.  İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmekle veya değerlendirmekle yükümlü değildir. 

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Nerededir?

 

Duyurular

İtalya Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda kapalı olacak

İtalya Cumhuriyeti’nin Türkiye’de hizmet veren temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve İtalya Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerinde kapalı...
2021-01-04 15:21:49

İtalya Vize Başvuru Servisi 19 Mayıs'ta Hizmet Vermeyecek

İtalya Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru servisleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle 19 Mayıs 2021...
2021-01-04 15:20:14

İtalya Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

İtalya Başkonsolosluğu ve İtalya Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayr...
2021-01-04 15:16:05

İstanbul İtalya Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma ve Mesai Saatleri  Pazartesi Cuma 09.15 /12.30  Çarşamba 14.15 / 16.15 ...
2021-01-04 15:14:08
Tüm Duyurular
Antalya Fahri Konsolosluğu