İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Hakkında

İtalya Gaziantep Muavin Fahri Konsolosluğu  İletişim Bilgileri Nelerdir?

Gatem Sitesi 15. Blok No:31-33 Şehitkamil / GAZİANTEP

Tel: +90 342 2381428

İtalya Gaziantep Muavin Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Hafta içi her gün 9:00-17:00

İtalya Gaziantep Muavin Fahri Konsolosluğu Web Adresi Nedir?

mskileci@gapdanismanlik.com

İtalya Gaziantep Muavin Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Hangi İlleri Kapsar?

Gaziantep, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Kilis, Mardin, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak illerinde ikamet eden Türkiye ve İtalya vatandaşları, konsolosluk işlemleri için  İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilir.

İtalya Fahri Konsolosluğu Gaziantep, Konsolosluk Görevleri Nedir?

•    Gaziantep ve görevli olduğu çevre illerde İtalya ile iş ilişkisi içinde olan firmaların sayısını arttırmak, bölgede kaynak ve istihdam yaratmak, 
•    Gaziantep bölgesinde İtalyan yatırımlarını ve/veya joint-venture ortaklıklarını özendirecek, arttıracak kontaklar kurmak,
•    Düzenli firma ziyaretleriyle misyona bağlı arz ve taleplerle ilgili bilgilere köprü olmak,
•   Gaziantep, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Kilis, Mardin, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak illerinde ikamet eden İtalyan vatandaşlarına ihtiyaç duydukları konularda yardımcı olmaktır.

İtalya Gaziantep Muavin Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri Nedir?

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu 2023 yılı resmi tatil günleri

1 Ocak Yeni yıl
9 Nisan Paskalya
1 Mayıs İşçi Bayramı
21- 23 Nisan Ramazan Bayramı
2 Haziran- İtalya Cumhuriyet Bayramı
29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
15 Ağustos- Ulusal Bayram
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
1 Kasım- Azizler Günü
25 Aralık Noel Tatili
26 Aralık Santo Stefano
31 Aralık Yılbaşı

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İtalya turistik vize (Schengen vizesi) başvurularını, İtalya Fahri Konsolosluğu Gaziantep kabul etmemektedir.  İtalya vize başvurularını değerlendirmekle yetkili merci İtalya Ankara Büyükelçiliği'dir. İtalya Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize müracaatlarını yetkili İtalya Vize Hizmet Merkezleri ve Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığı ile kabul etmektedir. Uzun süreli (çalışma, oturum vb.) amaçlarla İtalya’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye'de ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşları uzun süreli vize başvurularını doğrudan İtalya Konsolosluğuna yapmalıdırlar. Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları, T.C. Oturma İznine sahip olmaları halinde İtalya vize başvurularını Türkiye’den yapabilirler. İtalya vizesi başvurularını Türkiye’den yapan üçüncü ülke vatandaşları Türkçe ya da İtalyanca bilmemeleri halinde, vize başvurularını tercüman refakatinde yapmalıdırlar. 

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
İtalya vizesi başvurusu esnasında sunulacak vize başvuru formu İtalyanca, İngilizce ya da Türkçe olarak olabilmektedir. İtalya vize başvuru formu doğru beyanlarla ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.  İtalya vize başvuru formu için tıklayınız.

İtalya Vize Dilekçe Örneğine Nasıl Ulaşabilirim?
İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu'na yapacağınız vize başvurularında ülkeye yapacağınız seyahatin amacını ve şartlarınızı ifade ettiğiniz vize talep dilekçesi sunmanız gereklidir.

İtalya Turistik Vize Dilekçesi için tıklayınız
Ticari vize talep dilekçesi için tıklayınız.
Şirket Ortakları İçin İngilizce Turistik vize talep dilekçesi için tıklayınız.
Erasmus Vizesi İçin Dilekçe Örneği için tıklayınız.

İtalya Vize Çıkış Süresi, Gaziantep Fahri Konsolosluğu

İtalya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi ortalama 15 iş günüdür. İtalya vize başvuruları, seyahat tarihinin maksimum 90 gün öncesinde yapılması mümkündür.

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme İşlemi Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan İtalya vatandaşları, tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Gaziantep İtalya Konsolosluğu'nda gerçekleştirebilirler. Gerekli evrakları hazırladıktan sonra İtalya Gaziantep Konsolosluğu'ndan randevu alarak başvuruda bulunulabilir.

İtalya vatandaşlarının pasaport yenileme başvurusu için İtalya Konsolosluğu'na ibraz edilmesi gereken belgeler:

> Başvuru Formu

> 2 adet vesikalık fotoğraf, fon beyaz olmalı

> Reşit olmayanlar için Muvafakatname

İtalya Vize Reddi Durumunda Ne Yapılır?

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğuna vize başvurusu yapılmamaktadır. İtalya Schengen vize başvuruları konsolosluğun yetkilendirdiği seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır, fakat inceleme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca İtalya Konsolosluğuna veya İtalya Büyükelçiliğine aittir. İtalya vizesi için yapılan başvurular, İtalya Konsolosluğu tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde reddedilebilmektedir. İtalya vizesi başvurusunda bulunanların gerçeği yansıtmayan beyanlarda bulunması ya da eksik belge sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması halinde başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir. Ret alan kişi yeniden İtalya vizesi başvurusunda bulunabilir ya da sonuca itiraz edebilir. 

 

Duyurular

Consultation for Italy

Consultation for Italy, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Italy; Türkiye’ de bulunan İtalya Konsoloslukları, Büyükelçiliği...
2023-08-08 14:24:22

İtalya konsolosluğu tarafından bir pasaportta aranılan özellikler

İtalya vize başvurularında bulunacak olan kişilerin dikkatine;  İtalya Başkonsolosluğu vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaport...
2023-08-08 14:23:45

İtalya Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurabilmek için

İtalya Başkonsolosluk telefonla iletişim kurabilmeniz için Konsolosluk telefon: +90 (212)243 1024 - 243 1025 ...
2023-08-08 14:23:16

İtalya istanbul başkonsolosluğu ofis çalışma saatleri

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu ofis çalışma ve mesai saatleri hakkında  Pazartesi Perşembe  08.30 / 13.00 13.30 / 16.30 &n...
2023-08-08 14:23:03
Tüm Duyurular