İtalya Nevşehir Fahri Konsolosluğu

 

İtalya Nevşehir Muavin Fahri Konsolosluğu İletişim

İtalya Nevşehir Muavin Fahri Konsolosluğu Adres

İtalya Nevşehir Muavin Fahri Konsolosluğu

İtalya Nevşehir Muavin Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri 

Hafta içi her gün 9:00-17:00

İtalya Nevşehir Muavin Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Nevşehir, Kırşehir, Yozgat illerinde ikamet eden İtalya vatandaşları, konsolosluk işlemlerini İtalya Nevşehir Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

İtalya Nevşehir Muavin Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

İtalya Nevşehir Fahri Konsolosluğu 2021 yılı resmi tatil günleri;
 
1 Ocak        Yılbaşı
4 Nisan Paskalya
1 Mayıs İş ve İşçi Bayramı
13-14-15 Mayıs Ramazan Bayramı 
20-21-22-23 Temmuz Kurban Bayramı 1.Gün
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
25 Aralık Noel Tatili
26 Aralık Santo Stefano
 
 

İtalya Vize Başvurusu, Nevşehir Muavin Fahri Konsolosluğu

Nevşehir İtalya Fahri Muavin Konsolosluğu'na kısa süreli veya uzun süreli vize başvurusunda bulunulmamaktadır. Nevşehir İtalya vize başvurularını değerlendirmekle yetkili merci İzmir İtalyan Konsolosluğudur. Nevşehir İtalya Fahri Konsolosluğu vize müracaatlarını yetkili İtalya Vize Hizmet Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığı ile kabul etmektedir. Nevşehir ve çevresinde ikamet eden İtalya vatandaşlarını konsolosluk işlemlerini İtalya Nevşehir Fahri Konsolosluğundan yürütebilirler. Uzun süreli (çalışma, oturum vb.) amaçlarla İtalya’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları uzun süreli İtalya vizesi başvurusu yapmalıdır. Uzun süreli İtalya vizesi başvuruları, İtalya Konsolosluğuna ya da İtalya Büyükelçiliğine şahsen yapılmalıdır. Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları, T.C. Oturma İznine sahip olmaları halinde İtalya vize başvurularını Türkiye’den yapabilirler. İtalya vizesi başvurularını Türkiye’den yapan üçüncü ülke vatandaşları Türkçe ya da İtalyanca bilmedikleri takdirde, vize başvurularını tercüman refakatinde yapmalıdırlar.

 

İtalya Konsolosluğu

Vize Başvuru Formu, İtalya Nevşehir Muavin Fahri Konsolosluğu

İtalya vizesi başvurusunda sunulacak vize başvuru formu İtalyanca, İngilizce veya Türkçe olabilir. Vize başvuru formunda beyan edilen bilgiler, başvuru dosyasındaki diğer bilgilerle çelişmemeli ve form eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Nevşehir ve çevresinde ikamet edenlerin vize prosedürlerinin yürütüldüğü merci İtalya İzmir Konsolosluğudur.  İtalya vize başvuru formu için tıklayınız.

İtalya Vize Dilekçe Örneği

İtalya Nevşehir Fahri Konsolosluğu'na yapacağınız vize başvurularında ülkeye yapacağınız seyahatin amacını ve şartlarınızı ifade ettiğiniz vize talep dilekçesi sunmanız gereklidir.

İtalya Turistik Vize Dilekçesi için tıklayınız
İtalya Ticari vize talep dilekçesi için tıklayınız.
Şirket Ortakları İçin İngilizce Turistik vize talep dilekçesi için tıklayınız.
Erasmus Vizesi İçin Dilekçe Örneği için tıklayınız.

İtalya Nevşehir Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

İtalya vize başvuru sahibinin İtalya'ya seyahat amacına göre belirlenen vize kategorisine göre, mesleki bilgilerine ve gidiş dönüş tarihlerine göre vize ücreti belirlenmektedir. İtalya vize harcı, İtalya Vize Hizmet Merkezi'ne ödenir. İtalya'ya yapılacak olan seyahatin türü ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. İtalya vize harcı, İtalya Vize Hizmet Merkezi'ne ödenir. 

Vize ücreti ve diğer tüm hizmetler başvuru esnasında ödenmesi gerekmektedir - sadece TL (Türk Lirası) ve nakit olarak kabul edilmektedir. 
 
Schengen Vizesi 80 EUR
Schengen Vizesi 0-12 yaş arası çocuklar
(12 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) Ücretsiz
D Vizesi 116 EUR
Schengen Vizesi (İndirimli Ülkeler)  35 EUR
Ulusal Eğitim Vizesi  50 EUR
İndirimli Ülkeler: Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan, Gürcistan, Karadağ, Azerbaycan, Kosova, Moldova, Rusya
 
Vize başvurularının Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş aracı kurumlarda yapılması durumunda özel hizmetler satın alınabilir ve bu hizmetlerden doğan ekstra ücretler olabilir. 
 
Fotoğraf Hizmeti (%18 KDV dahildir) 6,30 EUR
Kurye (%18 KDV dahildir) 10 EUR
VIP Servis (%18 KDV dahildir)  50 EUR
Form Doldurma Hizmeti (%18 KDV dahildir)  7 EUR
Mobil Biyometrik Servis(%18 KDV dahildir) 60 EUR

İtalya Konsolosluğu

İtalya Fahri Konsolosluğu Nevşehir Konsolosluk Görevleri

•  Nevşehir ve görevli olduğu çevre illerde İtalya ile iş ilişkisi içinde olan firmaların sayısını arttırmak, bölgede kaynak ve istihdam yaratmak, 
•  Nevşehir bölgesinde İtalyan yatırımlarını ve/veya joint-venture ortaklıklarını özendirecek, arttıracak kontaklar kurmak,
•  Düzenli firma ziyaretleriyle misyona bağlı arz ve taleplerle ilgili bilgilere köprü olmak,
•  İtalya Nevşehir Konsolosluğu'na yapılan İtalya Turistik Vize başvurularını İzmmir İTalya Konsolosluğu'na iletmek,
•  Nevşehir, Kırşehir, Yozgat illerinde ikamet eden İtalyan vatandaşlarına ihtiyaç duydukları konularda yardımcı olmaktır.

İtalya Nevşehir Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan İtalyan vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Nevşehir İtalya Fahri Konsolosluğu'nda gerçekleştirebilirler. 

Gerekli evrakları hazırladıktan sonra İtalya Nevşehir Fahri Konsolosluğu'ndan randevu alarak gerçekleştirebilirsiniz. 

Pasaport başvurusu için İtalya Nevşehir Fahri Konsolosluğu'nu ibraz edilmesi gereken belgeler:

> Başvuru Formu

> 2 adet vesikalık fotoğraf, fon beyaz olmalı

> Reşit olmayanlar için Muvafakatname

Vize Reddi, İtalya Nevşehir Fahri Konsolosluğu

İtalya Schengen vize başvuruları İtalya Konsolosluğunun akredite ettiği kurumlara yapılmaktadır. İtalya uzun süreli vize başvuruları doğrudan İtalya Konsolosluğuna yapılabilir. Nevşehir ve çevresinde ikamet edenler vize başvurularının değerlendirildiği merci İtalya İzmir Konsolosluğudur. İtalya vizesi için yapılan başvurular, İtalya Konsolosluğu tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde reddedilebilmektedir. İtalya vizesi başvurusunda bulunanların gerçeği yansıtmayan beyanlarda bulunması ya da eksik belge sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması halinde başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir. Ret alan kişi yeniden İtalya vizesi başvurusunda bulunabilir ya da sonuca itiraz edebilir.  İtalya Nevşehir Fahri Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmekle veya değerlendirmekle yükümlü değildir. 

 

 

Duyurular

İtalya Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda kapalı olacak

İtalya Cumhuriyeti’nin Türkiye’de hizmet veren temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve İtalya Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerinde kapalı...
2021-01-04 15:21:49 Devamı...

İtalya Vize Başvuru Servisi 19 Mayıs'ta Hizmet Vermeyecek

İtalya Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru servisleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle 19 Mayıs 2021...
2021-01-04 15:20:14 Devamı...

İtalya Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

İtalya Başkonsolosluğu ve İtalya Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayr...
2021-01-04 15:16:05 Devamı...

İstanbul İtalya Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma ve Mesai Saatleri  Pazartesi Cuma 09.15 /12.30  Çarşamba 14.15 / 16.15 ...
2021-01-04 15:14:08 Devamı...
Tüm Duyurular
Nevşehir Muavin Fahri Konsolosluğu