İzmir İtalya Konsolosluğu

İzmir İtalya Konsolosluğu

İtalya İzmir Konsolosluğu, İzmir ve konsolosluk çalışma bölgesi içinde ikamet eden Türkiye ve yabancı ülke vatandaşlarının vize ve konsolosluk işlemleri ile İtalyan vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yapmaya yetkili merciidir. 

İtalya İzmir Konsolosluğu'nun İzmir'de yaşayan İtalya Vatandaşlarına hizmet sunmak gibi geleneksel görevlerinin yanı sıra 39 ili kapsayan görev alanındaki Türk ve İtalyan Vatandaşların ihtiyaçlarına karşılık vermek; Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye'de ikamet izni sahibi 3. ülke vatandaşlarına İtalya'ya giriş için vize işlemleri; Türkiye ile İtalya arasındaki kültürel, ekonomik, ticari faaliyetleri geliştirici etkinlikleri organize etme ve yürütme; İtalya Vatandaşlarının doğum, evlilik gibi vakalarının resmi evrak işlemlerini yürütmek gibi görevleri bulunmaktadır. 1993 yılından bu yana hizmet veren İzmir İtalya Konsolosluğu, Türkiye ile İtalya arasındaki ilişkiyi derinleştiren siyasi, kültürel, ekonomik, ticari, sanatsal her türlü girişime referans olmuştur.

İzmir İtalya Konsolosluğu Adres

Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyet Apt, No: 112 / 3, 35212 Alsancak / İZMİR

Web Sitesi: consolato.izmir@esteri.it
Vize Bölümü: visti.izmir@esteri.it

 

 

İtalya İzmir Konsolosluğu Binasının Kısa Tarihi

İzmir’deki İtalyan Konsolosluğu’nun binası 1861 yılında ilan edilen İtalya Krallığı’nın tarihine kadar dayanır. Konsolosluk binası, Ege Bölgesi ve İtalya arasındaki yüzyıllardır devam eden dostluk, ticari ilişkiler ve tarihe tanıklık etmiştir. İtalya İzmir Konsolosluk binası 1993 yılından bu yana hem Türk vatandaşlarına hem İtalyan vatandaşlarına hizmet vermektedir. 

İzmir İtalya Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Ulusal Destek Ofisi, hafta içi her gün saat 10:00-12:00 ve çarşamba günleri 14:00-16:00 arası açıktır. Ofis 12:30 ile 13:00 saatleri arasında kapalıdır.
Aralık 2021'den itibaren vize bölümü sadece salı ve perşembe günleri saat 14:00 ile 15:00 arasında halka açıktır. 

Acil Telefon Numarası
Tel: + 90 532 6773273

Acil telefon numarasından resmi tatillerde ve hafta içi mesai saatleri dışında oluşabilecek acil durumlarda yetkililere ulaşılabilir. Acil telefon numarasından vize ile ilgili konularda kesinlikle bilgilendirme yapılmamaktadır. 

İzmir İtalya Konsolosluğu Vize Bölümü Çalışma Saatleri

Vize Bölümü Çalışma Saatleri Hafta içi Resmi Tatiller Hariç Salı ve Perşembe 14:00 - 15:00 saatleri arasındadır. Çarşamba günleri ise 14:00-16:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Not(!) İzmir İtalya Konsolosluğu Vize Bölümü çalışma saatleri ve mesai günleri büyükelçiliğin yoğunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir. Vize başvurusundan önce İzmir İtalya Konsolosluğu çalışma saatleri hakkında bilgi edinilebilir.

İzmir İtalya Konsolosluğu Görev Alanı

1 Haziran 2021 tarihi itibari ile İtalya Vize ve Konsolosluk İşlemleri için yetki bölgelerinde değişiklikler yapılmıştır. Bu değişikliğe göre İzmir Bölgesi kapsamında olan iller: İzmir, Aksaray, Adana, Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya,: İzmir'de İtalyan Konsolosluğu Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Uşak, Kütahya, Nevşehir.

İtalya Konsolosluğu

 

İzmir İtalya Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

İtalya İzmir Konsolosluğu, İtalya Devleti'nin resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi tatillerinde de hizmet verememektedir. İtalya Vizesi veya konsolosluk işlemleri için konsolosluğa başvuruda bulunmak isteyen kişiler, konsolosluğun yoğun ve kapalı olduğu günleri göz önünde bulundurarak vize ve konsolosluk işlemlerini organize etmelidirler.

İtalya İzmir Konsolosluğu 2021 yılı resmi tatil günleri;

Yeni Yıl   1 Ocak
Lunedì dell’Angelo  2 Mayıs
Emek ve Dayanışma Günü  1 Mayıs
İtalya Cumhuriyet Bayramı  2 Haziran
Ramazan Bayramı  13 Mayıs
Ramazan Bayramı  14 Mayıs
Kurban Bayramı  20 Temmuz
Türkiye Cumhuriyet Bayramı  29 Ekim
Noel   25 Aralık
Santo Stefano   26 Aralık

2021/679 Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü

İzmir İtalya Konsolosluğu resmi web sitesinde 25 Mayıs 2021 tarihinde yürürlüğe giren 2021/679 Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü’nü yayınlayarak konsolosluk işlemlerinde beyan edilen ve kullanılan bilgilerle ilgili değişen prosedür hakkında bilgilendirme yapmıştır. Bu duyurunun amacı Konsolosluk hizmetleri için başvuru yapacak olan kişilerin, bilgilerinin, yasallık, doğruluk ve şeffaflık ilkelerine riayet edilerek kullanılması konusunda önceden bilgilendirmektir. 
Buna göre konsolosluk işlemleri için hizmet talep edenlerin gişelere gelmeden önce aşağıdaki hususlarda bilgi edinmeleri tavsiye olunur;
 
İtalya ve Schengen bölgesi vize işlemleri için kişisel verilerinin kullanılması ile ilgili gerçek kişilerin korunması hakkında bilgilendirme 
İtalyan vatandaşlığının tanınması (iure sanguinis) veya alınması işlemleri için kişisel verilerinin kullanılması ile ilgili gerçek kişilerin korunması hakkında bilgilendirme 
Vize ve vatandaşlık işlemleri haricindeki Konsolosluk hizmetleri için kişisel verilerinin kullanılması ile ilgili gerçek kişilerin korunması hakkında bilgilendirme

İtalya ile Ticaret

İtalya ile Türkiye arasındaki tarihsel köklü bağlar, iki ülke arasındaki ticareti de yıllar içinde geliştirmiştir. Bu kapsamda ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla kurulan İzmir İtalyan Ticaret Odası bulunmaktadır. 

İzmir İtalyan Ticaret Odası

İzmir İtalyan Ticaret Odası 1994 yılında kurulmuş, 1997 yılında İtalyan Hükümeti tarafından resmen tanınmıştır. Yurtdışındaki İtalyan Ticaret Odaları Birliği’ne (Assocamerestero) kayıtlıdır. Yurtdışındaki 54 farklı ülkede bulunan 79 İtalyan Ticaret Odası arasında Avrupa Bölgesi’ndeki yerini almıştır. İtalya Ekonomiyi Geliştirme Bakanlığı’na bağlı olarak etkinliklerini sürdürmektedir. İtalyan Ticaret Odası’nın tarihine bakıldığında ilk kuruluşunun 1900 yılına kadar uzandığı görülür. 1900 yılında dönemin İzmir İtalya Konsolosu Baron Acton ve Baron Aliotti başkanlıklarında kurulmuştur. Yaklaşık bir asır sonra, 1994 yılında, Türk ve İtalyan işadamları Akdeniz’in bu iki önemli ülkesi arasındaki ilişkileri ve yatırımları canlandırmak için tekrar bir araya gelmişlerdir. İzmir İtalyan Ticaret Odası’nın amacı Türkiye ve İtalya’nın ticari - ekonomik ilişkilerinin ve karşılıklı yatırımların geliştirilmesine katkı sağlayacak etkinlikler gerçekleştirmektir. Bu amaca yönelik gerçekleştirdiği etkinliklerde, üye ve üye olmayan kurum ve kuruluşlara sunduğu hizmetlerde mükemmelliği hedefler. 2003 yılından bu yana ISO 9001 – 2008 kalite belgesine sahiptir. Özellikle küçük ve orta ölçekli firmaların gereksinimlerini ön planda tutar, kendisine ulaşan talepleri doğru anlayarak en etkin şekilde yardımcı olmaya çalışır. İzmir İtalyan Ticaret Odası tüm dünyaya yayılmış güçlü bir ağ olmanın avantajını kullanarak diğer ülkelerde bulunan İtalyan Ticaret Odaları ile birlikte farklı etkinlikler de gerçekleştirmektedir.
 
Oda’nın resmi web sitesinde bulunan “İşbirliği Teklifleri” sekmesinin altında bulunan iş ortaklığı fırsatları ile Türk ve İtalyan iş adamları arasındaki bağın kuvvetlenmesine ve geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. 
 
İzmir İtalyan Ticaret Odası, yabancı yatırımcılar ve İtalyan iş insanları için hizmetlerde bulunur. Oda ayrıca;
 • İş ortaklıkları
 • İtalyan şirketleri ile ikili ticari toplantıları
 • İtalya’ya ticari heyet ziyaretleri
 • Yerel fuar ve sergilere resmi katılım
 • İtalyan uzmanlar ile forum ve seminerler gibi etkinliklerin organize edilmesinde de rol oynamaktadır. 

İtalya’da iş yapmayı düşünenlerin, aşağıdaki hususlara göz atmanızı önerilmektedir;

 • Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Hazine Dairesi tarafından hazırlanan makro-ekonomik veriler
 • Banca d’Italia tarafından hazırlanan İtalya ekonomisine ilişkin istatistikler
 • Italia Startup Visa 
 • İtalya’da merkezi veya şubeleleri bulunan şirketler hakkında resmi bilgilerin edinilebileceği Şirket Sicil Sorgulama Portalı
 • Yatırım destek politikaları için INVESTINITALY ve INVESTINITALYREALESTAT

İtalya Konsolosluğu

İzmir İtalya Vizesi Başvuru

İtalya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye ve AB üyesi olmayan diğer ülke vatandaşları İtalya’ya girişlerde vize almak zorundadır. Seyahat eden ziyaretçinin alacağı vize, seyahat süresine göre belirlenmektedir. 3 aydan kısa sürecek ziyaretlerde Schengen vizesi alınmalıyken, 3 aydan uzun sürecek ziyaretlerde D tipi Ulusal Vize alınması gerekmektedir. 

Kısa Süreli C Tipi İtalya Vizesi (Schengen Vizesi) başvurularını, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ile vize hizmet merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. Vize başvuruları doğrudan konsolosluğa da yapılabilir. Kısa süreli C Tipi İtalya Vizesi türleri;
 • Turistik
 • Ticari
 • Aile ya da arkadaş ziyareti
 • Sportif müsabakaya iştirak vizesi
 • Kültürel etkinliğe iştirak vizesi
 • Nakliye vizesi
 • Kısa süreli eğitim vizesi (90 günden az)
Vize başvurularında ödenecek olan idari harç bedeli vize başvuru sırasında Türk Lirası olarak ve nakit ödenmelidir. Vize başvuruları, öngörülen seyahat tarihinden en az 3 hafta önce yapılmalıdır. Vize talebinin sonuçlandırılması ortalama 15 günü bulabilmektedir. Bu süre sezon yoğunluğu, başvuranın dosyasına, talep edilen vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. 
 
D Tipi Ulusal Vize (Aile Birleşimi, Çalışma İzni, Eğitim Vizesi, Oturum İzni vb. ) amaçlarla İtalya’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları uzun süreli D Tipi İtalya Vizesi başvurusu yapmalıdır. Uzun Süreli İtalya Vizesi Başvuruları, İstanbul İtalya Konsolosluğu'na ya da Ankara İtalya Büyükelçiliği'ne şahsen yapılmalıdır. Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları, T.C. oturma İznine sahip olmaları halinde İtalya Vize Başvurularını Türkiye’den yapabilirler. İtalya Vizesi başvurularını Türkiye’den yapan üçüncü ülke vatandaşları Türkçe ya da İtalyanca bilmedikleri takdirde, vize başvurularını tercüman refakatinde yapmalıdırlar.
D Tipi Ulusal Vize türleri;
 • Ulusal Eğitim Vizesi
 • Aile Birleşimi
 • Çalışma İzni

İtalya Vize Başvuru Formu

İtalya Vizesi Vaşvurusu esnasında sunulacak vize başvuru formu İtalyanca ve ya Türkçe olarak, doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır. İtalya İzmir Vize Başvuru Formu için tıklayınız.

İtalya Vize Talep Dilekçesi Örnekleri

İtalya İzmir Konsolosluğu'na yapacağınız vize başvurularında ülkeye yapacağınız seyahatin amacını ve şartlarınızı ifade ettiğiniz vize talep dilekçesi sunmanız gereklidir.

İtalya Vizesi Harç Ücretleri

İtalya Konsolosluğu, vize başvurularının değerlendirilmesi için konsolosluk birimlerinin belirlediği harç ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. Bu ücretlere ek olarak  başvuru hizmeti alınan konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi servis ve hizmet bedelleri de bulunmaktadır. İtalya Vize Başvurularında ibrazı zorunlu olan seyahat sağlık sigortası, ulaşım rezervasyon belgeleri, turistik vize başvurularında konaklama kanıtı, ek hizmet bedelleri karşılığında vize başvuru merkezinden ve vize hizmet merkezlerinden yaptırılabilmektedir.

Çocuklar için İtalya Vize Ücreti; İtalya Konsolosluk birimleri tarafından 12 yaş altı çocuklardan vize başvuru işlemleri için konsolosluk harç bedeli talep edilmemektedir. Çocuklar için ebeveynlerinden ayrı olarak dosya hazırlanarak iligili başvuru merkezine sunulmalıdır. Ancak çocuklar için de konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezine servis ve hizmet bedelleri ödenmektedir. Konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ve vize hizmet merkezlerinin ek olarak sunduğu; fotoğraf çekimi, kurye hizmeti, vip servis, form doldurma hizmeti, mobil biyometrik servis gibi ek hizmetleri bulunmaktadır. Türkiye'de ikamet izni bulunan Yabancı Uyruklu Vatandaşlar da başvuru yapılan kurumların tüm ek hizmet (seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyon belgesi, uçak/otel rezervasyonları, danışmanlık ücretleri) servislerinden yararlanma hakkı vardır.

Vize ücreti ve diğer tüm hizmetler başvuru esnasında ödenmesi gerekmektedir - sadece TL (Türk Lirası) ve nakit olarak kabul edilmektedir.

Schengen Vizesi                                                                      60 EUR
Schengen Vizesi 0-12 yaş arası çocuklar 
(12 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar)               Ücretsiz
D Vizesi                                                                                   116 EUR
Schengen Vizesi (İndirimli Ülkeler)                                        35 EUR
Ulusal Eğitim Vizesi                                                                50 EUR

İndirimli Ülkeler: Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan, Gürcistan, Karadağ, Azerbaycan, Kosova, Moldova, Rusya

Vize başvurularının Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş aracı kurumlarda yapılması durumunda özel hizmetler satın alınabilir ve bu hizmetlerden doğan ekstra ücretler olabilir. 

Fotoğraf Hizmeti (%18 KDV dahildir)                             6,30 EUR
Kurye (%18 KDV dahildir)                                              10 EUR
VIP Servis (%18 KDV dahildir)                                       50 EUR
Form Doldurma Hizmeti (%18 KDV dahildir)                   7 EUR
Mobil Biyometrik Servis(%18 KDV dahildir)                     60 EUR

İtalya Vizesi

İtalya Vizesi Sonuçlanma Süresi Hakkında Genel Bilgi

Kısa Süreli C Tipi İtalya Vizesi Sonuçlanma Süresi minimum 15 iş günü olarak belirlenmiştir. Ancak bu süreç elçilik/konsolosluğun yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin seyahat başlangıç tarihlerinden itibaren 3 ay öncesine kadar vize başvurusunda bulunmasına izin verilmektedir.

Kısa Süreli C Tipi İtalya Vize Kategorileri

Uzun Süreli Ulusal D Tipi İtalya Vizesi Sonuçlanma Süresi her bireyin gidiş amacına ve sunmuş olduğu evraklara uygun olarak değişmektedir. Bu nedenle başvuru işlemleri esnasında kişiye özel olarak sonuçlanma süresi bilgisi beyan edilmektedir.

Uzun Süreli D Tipi İtalya Ulusal Vize Kategorileri

İzmir İtalya Konsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri

İtalya Konsolosluğu Türkiye'de ikamet eden, İtalya'ya sehayat etmek isteyen kişilerin vize ve konsoloslukluk işlemlerinin yürütüldüğü İtalya temsilciliğidir. Türkiye'de faaliyet gösteren İzmir İtalya Konsolosluğu, yetki alanında ikamet eden İtalya Vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibidir. Gerekli işlemleri için İzmir İtalya Konsolosluğu'na müracaatta bulunması gereken İtalya Vatandaşları, T.C. Vatandaşları ve Türkiye'de ikamet iznine sahip 3.ülke vatandaşları yetki alanı kendilerine en yakın İtalya temsilciliğine başvuruda bulunmalıdırlar. Türkiye'de yaşayan İtalyanların resmi evrak işlemlerine dair destek almak  için İzmir İtalya Konsolosluğu'na  başvuru yapabilmektedirler. İtalya Vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, kimlik kartı, evlilik, doğum, temel haklarının ihlali, tutuklama, kayıp veya çalıntı pasaport, seyahat belgelerinin tanzim edilmesi gibi vakaların resmi prosedürlerinin işleme alındığı yer olan İzmir İtalya Konsolosluğu, aynı zamanda İtalya vatandaşlarının haklarını gözetmekle de yükümlüdür. İtalya'daki yüksekokul ve üniversitelerde öğrenim görmek isteyenlere bilgi ve danışmanlık hizmeti veren İzmir İtalya Konsolosluğu, kendi çalışma bölgesinde bulunan tüm eğitim kurumlarının verdiği diploma ve benzer belgeler hakkında değer beyanat sertifikası tanzimi ile söz konusu diplomaların İtalya'da denklik sağlama konusundaki muamelerini ifa etmektedir. İzmir İtalya Konsolosluğu hizmetleri eşitlik ve tarafsızlık ilkeleri çerçevesinde yürütülmektedir.

 İzmir İtalya Konsolosluğu Hizmetleri 

 • Nüfus kütüğü
 • Sosyal hizmetler
 • Vatandaşlık
 • Askerlik
 • Noterlik hizmetleri
 • Seçmen hizmetleri
 • Pasaportlar
 • Emeklilik
 • Medeni hal
 • İtalya'da Eğitim
 • Evlat edinme
 • Ehliyet Yenileme

İzmir İtalya Konsolosluğu Pasaport Yenileme İşlemi

Pasaport bir seyahat belgesi ve kimlik mahiyetindedir. İzmir İtalya Konsolosluğu'nun çalışma bölgesinde ikamet eden kişiler pasaport almak veya yenilemek için konsolosluğa müracaat edebilirler. Bir İtalyan Vatandaşının yurt dışında pasaport alabilmesi için İtalya’daki ilgili Belediyenin AIRE kısmında kayıtlı olması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan İtalya Vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini İzmir İtalya Konsolosluğu'nda gerçekleştirebilirler. Gerekli evrakların hazırlanmasının ardından başvuru sahibi İzmir İtalya Konsolosluğu'ndan randevu alarak işlemlerini gerçekleştirebilir. İstisnai durumlarda İtalya İzmir Konslosluğu'nun ek evrak talebinde bulunabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Pasaport Başvurusu için İzmir İtalya Konsolosluğu'na İbraz Edilmesi Gereken Belgeler:

 • Başvuru Formu
 • 2 adet Biyometrik Fotoğraf
 • Reşit olmayanlar için Muvafakatname

italyakonsoloslugu.org web sitesinin İtalya Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu ile bir bağlantısı var mıdır?
Ziyaret etmekte olduğunuz web sitesi İtalya vize prosedürleri, başvuru koşulları ve süreç hakkında faydalı bilgiler vermek amacıyla oluşturulmuştur. italyakonsoloslugu.org sitesinin İtalya Konsoloslukları resmi web siteleriyle herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Alenn DDW Google optimizasyonu yöntemlerini kullanarak farklı alan adları vasıtasıyla turizm, seyahat acenteleri, danışmanlık gibi firmalarına reklam vererek stratejik ortaklık yapmaktadır. Visa Information For Italy,  Alenn DDW bünyesinde var olan bir web sitesidir. Bu site, Türkiye’de yer alan İtalya diplomatik temsilcilikleri ve temsilciliklerle ilgili detaylı bilgileri (çalışma saatleri, resmi tatilleri, vize bölümü, vize başvuru prosedürleri ve evraklar vb.) kamuya açık bir şekilde sunmaktadır. 
Sitemiz resmi bir site değildir. Burada yer alan bilgilerin doğruluğunu işlemlerinize başlamadan önce mutlak suretle teyit ediniz. İtalya Vize işlemlerinizle ilgili en güncel ve doğru bilgileri İtalya Büyükelçiliği ve İtalya Başkonsolosluğu’nun resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz. Web sitesinde yer alan detaylı bilgilerin doğru ve güncel olması için gerekli titizlik gösterilerek kişilerin bilgisine sunulmaktadır. Ülkelerin var olan vize koşulları zamanla değişip güncellenebildiğinden güncelliğini yitiren bilgilerin yerine en kısa zamanda yeni bilgiler eklenmesi için gayret gösterilmektedir.

İtalya Vize Başvuru

İzmir İtalya Konsolosluğu Vize Reddi

İtalya Vizesi için yapılan başvurular, İzmir İtalya Konsolosluğu tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde reddedilebilmektedir. İtalya Vizesi Başvurusunda bulunan kişilerin gerçeği yansıtmayan beyanlarda bulunması ya da eksik belge sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması halinde başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir. 

İtalya Konsoloslukları'ndan vize başvurusu yapılmamaktadır. İtalya Schengen Vize Başvuruları konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ve vize hizmet merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır, fakat inceleme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca İtalya Konsolosluğu'na veya İtalya Büyükelçiliği'ne aitiir. İtalya Vizesi için yapılan başvurular; İtalya Konsolosluğu tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde reddedilebilmektedir. İtalya Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin gerçeği yansıtmayan beyanlarda bulunması ya da eksik belge sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması halinde başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir. Ret alan başvuru sahibi ret gerekçesine bağlı olarak yeniden İtalya Vizesi Başvurusunda bulunabilir ya da sonuca itiraz edebilir. 

İzmir İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Tel: +90 232 463 66 76 - 463 66 96 - 463 81 32 
Fax: +90 232 421 25 12 

İzmir İtalya Konsolosluğu Ulaşım

İtalya Konsolosluğu, İzmir Konak bölgesinde bulunmaktadır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü'nden bir blok ötesinde yer alır. Kordon bölgesine giden toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

İzmir İtalya Konsolosluğu Nerededir?

Duyurular

İtalya Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda kapalı olacak

İtalya Cumhuriyeti’nin Türkiye’de hizmet veren temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve İtalya Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerinde kapalı...
2021-01-04 15:21:49 Devamı...

İtalya Vize Başvuru Servisi 19 Mayıs'ta Hizmet Vermeyecek

İtalya Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru servisleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle 19 Mayıs 2021...
2021-01-04 15:20:14 Devamı...

İtalya Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

İtalya Başkonsolosluğu ve İtalya Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayr...
2021-01-04 15:16:05 Devamı...

İstanbul İtalya Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma ve Mesai Saatleri  Pazartesi Cuma 09.15 /12.30  Çarşamba 14.15 / 16.15 ...
2021-01-04 15:14:08 Devamı...
Tüm Duyurular
İzmir İtalya Konsolosluğu